Emirhan Uygun

Emirhan Uygun | Percussion

Kalp sesinin kulağına yansımış haliyse ritm, işte ben o sesin geldiği yerde nefes alıyorum…  Hadi biraz benden bahsedelim…

Emirhan Uygun, 1994 yılında İstanbul’da doğdu. Müzik hayatına ilkokul zamanlarında başlamış olup  birçok vakıf ve cemiyetlerde görevlerde bulundu.2018 yılında Medipol Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi -Türk Müziği Lisans programından mezun olup aynı yıl içerisinde  T.C Kültür Bakanlığı , İstanbul Devlet Türk Müziği Topluluğunda misafir ritim sanatçısı olarak başlamış olup başta Ferruh Yarkın olmak üzere Yurdal Tokcan,Göksel Baktagir, Necati Çelik, Selim Güler gibi isimlerin de bulunduğu kurumda çalışma hayatına başladı. Ferruh Yarkın ve Mehmet Akatay gibi dünyaca önemli perküsyon virtüözlerinden Ritim Kompozisyon ve Türk Müziği usûl dersleri aldı.

Başta Mazhar Fuat Özkan olmak üzere Kenan Doğulu, Cem Yılmaz, Gülşen,Serdar Ortaç, Aleyna Tilki, Zara , İdo Tatlıses , Ece Seçkin,Özgün, Mustafa Sandal , Ayla Çelik ,Lara, Rober Hatemo, Gülşah Tütüncü , Baha , Emre Kaya , Derya Uluğ, Ömür Gedik, Davut Güloğlu , Hikmet Toker, Aşk-ı Dem , Fatih Koca, Erkan Mutlu , Ahmet Hakkı Turabi gibi birçok grup ve soliste sahne hayatında eşlik etti. Yurtiçi ve yurdışında önemli projelerde bulundu ve hâlen Kültür Bakanlığı İstanbul Devlet Türk Müziği Topluluğunda sanat hayatına devam etmektedir.

Markalarım

Yol Arkadaşlarım

100%
DARBUKA
100%
BENDİR
100%
Tef
100%
Bongo
100%
Timbal
100%
Cajon
100%
Asma Davul
100%
Djembe
100%
Talking Drum
100%
Elektronik Perküsyonlar
100%
El & Orff Çalgıları
100%
Conga & Tumba
Sağ Tıklamayı yasakladık kendimizce ama yine de işi bilen her türlü almak istediğini alıyor.