Emirhan Uygun

Ferruh Avni Yarkın | Percussion

O sihirli ellerin yolculuğunda doğdum…

Ferruh Avni Yarkın ,1964 yılında İstanbul’da doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini tamamladıktan sonra, 1983 yılında İ.T.Ü Türk Musikisi Devlet Konservatuvar’ına girdi. Rahmetli Kani Karaca’nın ve Hurşit Ungay’ın öğrencisi oldu.1987 yılında mezun oldu ve aynı sene İ.T.Ü Türk Musikisi Devlet Konservatuvar’ında  öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladı.1988 yılına Prof. Necdet Yaşar tarafından kurulan T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul Devlet Türk Müziği Topluluğu’na yetişmiş sanatçı olarak girdi. Burada Alaeddin Yavaşça, Bekir Sıdkı Sezgin, Cinuçen Tanrıkorur, İhsan Özgen gibi ustalarla aynı sahneyi paylaştı. Prof. Necdet Yaşar ile yurt içi ve yurt dışında konserlere katıldı.

1995 Ağabeyi Fahrettin Yarkın’la birlikte “Yarkın Türk Ritm” grubunu kurdu. Bu grupla “Tenve “Ten Ten” adlı iki albüm çalışması yaptı ve dünyanın birçok ülkesinde Türk ritimlerini tanıtan konserler verdi. Civan Gasparyan ve Erkan Oğur ile bir CD çalışması ve konserler yaptı. “Birlikte Yaşayalım” adlı projesiyle dini ve din dışı bir repertuarla yurt dışında konserler yaptı. “Anadolu Ateşe” adlı dans gösterisinin Ritim Kompozisyonlarını hazırladı.“Hürrem Sultan” adlı dans gösterisinin yöresel müziklerini yaptı.

Halen T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul Devlet Türk Müziği Topluluğunda ritm sanatçısı ve Haliç Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi olarak görev yapmaktadır.

Mehmet Akatay | Percussion

Ve geri dönmemek üzere adımlarıma “Merhaba” dedim…

Mehmet Akatay, 1969 yılında İzmir’de doğdu. Müzik hayatına (hanende) olan babası Memduh Akatay’dan aldığı Türk müziği usul ve repertuar dersleri ile başladı .1987 yılında İstanbul’a gelerek burada Burhanettin Tonguç ile tanışıp kendisinden uzun bir süre ritim kompozisyon ve nota eğitimi aldı. Yurt içinde birçok sanatçının albüm ve sahne çalışmalarına eşlik etti. Bunların başında Tarkan, Orhan Gencebay,Sezen Aksu,Ajda Pekkan , İbrahim Tatlıses gibi isimler yer almaktadır. Bunun yanında ağabeyi Hamdi Akatay ile beraber 2003 yılında Akatay Project “Dest Be Dest” adı altında bir albüm yaptı. Sanatçı 2017 yılında kendi “Mehmet Akatay Project Sazlı Sözlü” adlı solo bir albüm çalışması yaptı. Yurt dışında bir çok festivallere katıldı…Başta Tamburi Mundi – Montre Kazz-Jazz-Avienne -Etnasour Malaga – New York Etnik Festivaller gibi Yurt içi ve yurt dışında birçok projelerde yer alarak sanat hayatına devam etmektedir.

Sağ Tıklamayı yasakladık kendimizce ama yine de işi bilen her türlü almak istediğini alıyor.